Відстрочка від мобілізації: чи мають на неї право адвокати

В Україні триває загальна мобізація і оголошено воєнний стан. В цей час чоловіки призовного віку отримують повістки та можуть вступити до лав ЗСУ. Деякі категорії громадян мають право на відстрочку від мобілізації.

Адвокат, партнер адвокатського об’єднання «Донець і Партнери» Василь Гаращак розповів виданню «Факти ICTV», чи мають на неї право адвокати.

Відповідно до чинного законодавства, адвокати є громадянами України і, як і будь-які інші особи чоловічої статі призовного віку, вони не мають автоматичної броні чи загального звільнення від мобілізації лише на підставі професії.

«Будь-яких привілеїв у процесі мобілізації, як-от бронювання чи відстрочка, у осіб, які мають статус адвоката – немає. Тільки відстрочки чи бронювання на загальних засадах» – зазначив він.

Закон «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», а також постанова КМУ №76 визначають, що бронювання та відстрочка стосуються насамперед працівників, які є критично важливими для функціонування держави, органів влади або оборонного сектору. Приватна адвокатська діяльність як така не входить до цього переліку, якщо адвокат не виконує функції у державному секторі.

Таким чином, мобілізація адвокатів можлива, і така особа може бути викликана до ТЦК для уточнення облікових даних, проходження ВЛК та, за відсутності підстав для звільнення або відстрочки, призвана на службу.

У Верховній Раді зареєстровано проєкт Закону України №12348 від 19 грудня 2024 року, який передбачає внесення змін до статті 23 Закону Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію з метою надання адвокатам права на відстрочку від призову під час мобілізації.

Згідно з документом, адвокатів пропонується включити до переліку осіб, які можуть отримати відстрочку від військової служби.

Серед них особи, які відповідають таким критеріям:

  • безперервний адвокатський стаж не менше 10 років;
  • відсутність заборгованості зі сплати внесків на функціонування органів адвокатського самоврядування;
  • відсутність записів про притягнення до дисциплінарної відповідальності;
  • право на здійснення адвокатської діяльності не повинно бути припинене або зупинене (це підтверджується довідкою Ради адвокатів відповідного регіону на підставі даних з Єдиного реєстру адвокатів України).

У пояснювальній записці також наголошується, що чинне законодавство вже передбачає бронювання військовозобов’язаних, які працюють у правоохоронних органах, прокуратурі, судах, НАБУ, ДБР, Службі судової охорони, установах правосуддя тощо. 

Лисенко Катерина

Recent Posts

Нове загострення: хусити запустили ракети по Ізраїлю

У ніч проти 7 липня у відповідь на операцію ЦАХАЛу під назвою "Чорний прапор" хусити…

8 хвилин ago

Трамп відреагував на нову партію Маска

Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп публічно висміяв наміри американського мільярдера Ілона Маска створити нову політичну партію. Як передає CNN ,…

22 хвилини ago

Спишуть борги за воду: хто може не платити під час війни — пояснення

Деякі українці можуть ініціювати перерахунок платіжок та анулювати частину заборгованості за водопостачання. Про це повідомили…

34 хвилини ago

Чому Солом’янський район має таку назву і що про нього не знають навіть місцеві

Солом'янський район - один із найстаріших і найбільш насичених історією районів столиці. Його вулиці пам'ятають…

47 хвилин ago

Сонце готує удар: магнітна буря накриє Землю вже 7 липня

«Главком» підготував для вас прогноз магнітних бур на наступні три дні, що базується на даних, які надає Центр прогнозування…

60 хвилин ago

Німецька зброя для ЗСУ: Bild оприлюднив засекречений запит Києва

Німецький таблоїд Bild оприлюднив таємний список озброєння, який Україна надіслала уряду Німеччини з проханням про…

1 годину ago
OSZAR »