У Китаї ходять чутки про швидкий відхід голови КНР Сі Цзіньпіна , який з 2012 року правив країною залізною рукою, ставши найвпливовішим лідером з епохи Мао Цзедуна . Відомий аналітик Грегорі Коплі повідомив ЗМІ, що навколо влади Сі відбуваються серйозні внутрішні конфлікти, пише The National Interest (переклад – сайт Charter97.org ).
Останнім часом із оточення Сі почали зникати навіть його найближчі військові союзники — не через звичайні антикорупційні причини, а, ймовірно, через боротьбу між фракціями Комуністичної партії Китаю (КПК). Крім того, Сі почав подорожувати з мінімальною охороною, а його дружина давно не з’являється на публіці – ознаки напруженої ситуації.
Конфлікт між фракціями КПК триває вже багато років. Сі прагнув прибрати всіх опонентів, досягнувши максимальної концентрації влади. Однак ця політика призвела до вразливості та внутрішніх розколів, особливо на тлі економічних проблем, протестів та міжнародної ізоляції Китаю.
Імовірним наступником Сі називають технократа Ван Янга , а також впливового військового генерала Чжан Юся , який відіграє ключову роль у контролі над армією. Разом з іншими представниками старої еліти вони можуть очолити перехідний період та змінити курс Китаю.
Нова влада, за прогнозами, буде схильна до прагматичнішої політики, прагнучи знизити напруженість із Заходом і відновити економічні зв’язки, які при Сі значно ослабли. Це також зменшить ймовірність воєнного конфлікту з Тайванем.
Якщо чутки підтвердяться, відхід Сі Цзіньпіна стане однією з значних політичних подій у Китаї за останні десятиліття, знаменуючи зміну епох і можливий поворот до поміркованого курсу.
1 коментар
ще один уміраюсчій лєбєдь. вже 10 років триндять про хвороби х.утіна, додали такий же триндьож про лукашенка і кадирова. тепер нова казочка про китайського людожера. певно, тоталітарним деспотам подобається прикидуватися бальнимі, щоби відволікати увагу західних лохів.